Вакцинувати працівників не можна не вакцинувати. Де ставити кому?

Головний біль багатьох роботодавців – вакцинація працівників проти COVID-19. Чи можна змусити працівників вакцинуватися? Чи слід відсторонити або відправити у неоплачувану відпустку невакцинованого працівника? Які слід вимагати документи від вакцинованих працівників? Це далеко не повний перелік питань від роботодавців.

Зауважимо, що на сьогоднішній момент вакцинація є добровільною. Виключенням є тільки працівники, яким така вакцинація визначена як обов’язкова. Такі працівники наразі визначені у наказі МОЗ від 04.10.2021 р. № 2153.

УВАГА! Звільняти працівника через відмову вакцинуватися заборонено. Також не можна змушувати працівника піти у неоплачувану відпустку, застосовувати методи економічного впливу, обмежувати трудові права та гарантії невакцинованих працівників.

З 08.11.2021 р. працівників, для яких вакцинація проти COVID-19 визначена обов’язковою, але які відмовились чи ухиляються від вакцинації, можна буде відсторонювати від роботи без оплати.

Непрості питання щодо організації роботи працівників, які не вакцинувалися,  краще вирішувати разом із юристам Atilog. Ми вивчимо вашу ситуацію і знайдемо безпечне рішення.


Звучить чудово, але у мене є кілька питань

Зв'язатись