Стягнення заборгованості, матеріальної та моральної шкоди

Вирішувати подібні питання за допомогою юристів Atilog – це означає заощадити час та гроші. Ми допоможемо Вам як на досудовому, так і на судовому етапі стягнення, беручи на себе спілкування з боржником і державними органами.

Примусове стягнення заборгованості здійснюється у порядку судового та виконавчого провадження.

Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала. 

Однак особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини. Тому ми допоможемо Вам і в тих випадках, коли необхідно спростувати презумпцію вини.

Моральна шкода полягає:

1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;

2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім’ї чи близьких родичів;

3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням її майна;

4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Моральна шкода відшкодовується грошовими коштами, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення.

Часто буває складно довести наявність моральної шкоди та стягнути її, саме тоді на допомогу Вам приходять юристи Atilog!


Звучить чудово, але у мене є кілька питань

Зв'язатись