Хто не встиг, того… оштрафують! Про обов’язок працевлаштовувати осіб з інвалідністю

Мова йде про норматив осіб з інвалідністю за 2021 рік. Обов’язок працевлаштувати особу з інвалідністю встановлено ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 р.  875-XII. Умовно норматив – це кількість працівників з інвалідністю у співвідношенні до кількості звичайних працівників.

Виконувати норматив повинні усі роботодавці, у тому числі, фізичні особи-підприємці. Фактично, працевлаштувати 1 особу з інвалідністю треба, якщо середньооблікова кількість штатних працівників (СКШП) за рік дорівнює від 8 до 37 осіб. Якщо СКШП за рік 25 і більше осіб, то норматив дорівнює 4 % СКШП за рік.

Звільнені від виконання нормативу тільки:

– роботодавці, у яких СКШП за рік становить 7 і менше осіб;

– представництва іноземних компаній, які не є юридичними особами;

– відокремлені підрозділи підприємств, установ, організацій.

УВАГА! За невиконання нормативу на роботодавця (окрім бюджетників) накладаються адміністративно-господарські санкції за кожне робоче місце, не зайняте особою з інвалідністю. Розмір санкції – середньорічна зарплата штатного працівника (!) або половина цієї суми, якщо працює до 15 осіб.

Не знали про це? Ще є час виконати норматив. Для цього необхідно не пізніше 16.11.2021 р. прийняти на роботу (виключно на основне місце роботи) і не звільняти до 31.12.2021 р. 3 особи з інвалідністю.

Не встигаєте? Скоріш подайте форму 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». Це не звільняє від виконання нормативу, але у вас з’явиться шанс довести суду, що ви вжили всіх заходів щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Позитивна судова практика є (постанова ВСУ від 26.06.2018 р. № 806/1368/1).

Юристи Atilog допоможуть Вам оцінити ситуацію з виконання нормативу та захистять Ваші права в суді.


Звучить чудово, але у мене є кілька питань

Зв'язатись