Закриття кримінального провадження

Одним із проявів професіоналізму адвоката є здатність проводити переговори з опонентами та досягати взаємної згоди. Сьогодні ми розкажемо про кейс, де нашому фахівцеві вдалося примирити сторони та завершити судовий розгляд на етапі підготовчого засідання.

Представництво в суді, Вирішення спорів, Приватні клієнти

Загалом, правові підстави звільнення особи від кримінальної відповідальності наступають:

  • у зв’язку з дійовим каяттям (ст. 45 КК Ураїни);
  • у зв’язку з примиренням винного з потерпілим (ст. 46 КК України);
  • у зв’язку з передачею особи на поруки (ст. 47 КК України);
  • у зв’язку із зміною обстановки (ст. 48 КК України);
  • у зв’язку із закінченням строків давності (ст. 49 КК України);
  • на підставі закону про амністію або акта помилування;
  • у зв’язку із застосуванням до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру (ст. 97 КК України);
  • спеціальні випадки звільнення від кримінальної відповідальності при вчиненні окремих злочинів (передбачені, зокрема, ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 114, ч. 4 ст. 212, ч. З ст. 369 КК України).

У нашому кейсі  адвокат, к.ю.н. Алік Керімов представляв  інтереси потерпілого у кримінальному правопорушенні злочині передбаченого ч.1 ст. 122 КК України (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження). Оскільки кримінальне провадження відбувалося у формі приватного обвинувачення (на підставі заяви потерпілого), його закриття було можливим за умови відмови потерпілого від обвинувачення (п.7 ч.1. ст. 284 КПК України). 

Серед форм примирення потерпілого з обвинуваченим можна виділити три:

1) відмова потерпілого від обвинувачення;

2) примирення обвинуваченого з потерпілим; 

3) укладання угоди про примирення.

На перший погляд вони схожі, однак, мають різні правові наслідки. 

Так, відмова потерпілого від обвинувачення є  підставою для закриття кримінального провадження; особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, та відшкодувала завдані нею збитки або усунув заподіяну шкоду, є підставою для звільнення особи від кримінальної відповідальності; укладання угоди про примирення передбачає встановлення узгодженого покарання та, як наслідок, має обмеження права на оскарження вироку.

Таким чином, законодавство передбачає альтернативні способи врегулювання кримінально-правових конфліктів. В даній ситуації представник потерпілого адвокат Керімов А.З. проявив себе у ролі медіатора та вплинув на розвиток подій більш приємний для обох сторін, ніж судова тяжба. Ми вважаємо, що адвокат проявив свій професіоналізм, реалізував практичні навички внаслідок чого всі сторони кримінального провадження досягли бажаного результату, а це найголовніше у нашій професії!

У зазначеному вище випадку адвокати сторони захисту та обвинувачення змогли у перемовинах  переконати своїх Клієнтів у   перевагах  примирення,  тому  обвинувачений  сплатив потерпілому  компенсацію  у розмірі 40 000 грн, що в свою чергу потягло за собою відмову потерпілого від обвинувачення та закриття кримінального провадження.

Ми щиро бажаємо Вам не потрапляти в такі ситуації, однак, Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку на професіоналізм!

 

А докладніше з ухвалою суду по справі № 643/14013/21 Ви можете ознайомитися нижче.

Документи

Звучить чудово, але у мене є кілька питань

Зв'язатись