Перемога в апеляційному суді

В експертизі “Приватні клієнти” особливо важливим є індивідуальний підхід до клієнта та ситуації в цілому.

Коли йдеться про розірвання шлюбу чи поділ майна подружжя, наші адвокати допомагають клієнтам перейти від емоцій до розробки стратегії, яка викладена у дорожній карті, та отримати очікуваний результат.

Вирішення спорів, Представництво в суді, Приватні клієнти

Нещодавно Харківський апеляційний суд задовольнив позов Клієнта за участі адвоката, к.ю.н. Аліка Керімова,  у справі про поділ спільного майна подружжя, у якій чоловік, фактично перебуваючи у шлюбі, відчужив спільно придбаний автотранспортний засіб без згоди дружини, грошова компенсація за відчужений автотранспортний засіб на користь клієнта в розмірі 26287 грн. Клієнт просила скасувати рішення суду першої інстанції, адже рішенням суду першої інстанції позов задоволений лише частково. 

Предметом протиріч між екс-подружжям стала квартира та автомобіль. Зокрема, ¾ квартири, вартістю 680 000 грн, за підтвердженими фактами належали Позивачу, адже 2/4 квартири були придбані за позичені бабусею позивачки кошти, а інші 2/4 за спільний рахунок подружжя. Автомобіль після фактичного припинення шлюбних відносин залишився у користуванні Відповідача, яким він розпорядився на власний розсуд та відчужив в подальшому без згоди Позивача, тобто продав і не компенсував їй належну частину.

Дослідивши матеріали справи, суд першої інстанції задовольнив позов частково, відмовивши в стягненні на користь Позивача частки в спільній сумісній власності подружжя за автомобіль, а також визнав право власності Позивача на квартиру лише на 2/4 квартири.

Адвокатом Керімовим Аліком подано апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення Київського районного суду м.Харкова та ухвалити нове про задоволення позову в повному обсязі, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права. 

В обґрунтування апеляційної скарги адвокатом зазначено наступне: суд першої інстанції не надав жодної оцінки письмовим доказам та поясненням свідків, які перед початком допиту були попереджені про кримінальну відповідальність. Окрім цього, суд не з’ясував джерело походження коштів, на які була придбана спірна квартира. Також судом взагалі не взято до уваги той факт, що подружжя припинило сумісне проживання набагато раніше, ніж розірвано шлюб, і оскільки автотранспортний засіб продано без згоди дружини, вона має право на ½ частину від її ринкової вартості. 

Зрештою, колегія суддів постановила стягнути з відповідача компенсацію ½ вартості автотранспортного засобу в розмірі 26287 грн.

Варто пам’ятати, що Ви маєте право на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, і, користуючись послугами кваліфікованого адвоката, маєте всі шанси на справедливу компенсацію, навіть якщо один із подружжя, перебуваючи у шлюбі розпорядився шлюбним майном на власний розсуд. 

Докладніше з ухвалою апеляційного суду по справі № 640/11581/18 Ви можете ознайомитись нижче.

Документи

Звучить чудово, але у мене є кілька питань

Зв'язатись